Kupno własnego mieszkania to duży krok dla każdego – aby nie żałować swojej decyzji już po kilku latach, należy ją dobrze przemyśleć. Niezmiennie od kilku lat dużą popularnością wśród kupujących, cieszą się nowe mieszkania z rynku pierwotnego. Jeśli planujesz zakup mieszkania, radzimy na co zwrócić uwagę wybierając mieszkanie dla siebie.

Po pierwsze: metraż

Najczęściej kupowanymi mieszkaniami wśród młodych osób, są mieszkania 2-pokojowe. To doskonała propozycja zarówno dla młodych małżeństw z jednym dzieckiem, par oraz singli.

Dwa osobne pokoje pozwolą na przygotowanie:

  • osobnej sypialni i pokoju gościnnego,
  • pokoju dla dziecka i osobnej sypialni dla rodziców połączonej z pokojem gościnnym.

Mniejszą popularnością cieszą kawalerki oraz mieszkania 4-pokojowe. Rodziny z kilkorgiem dzieci – ta grupa zdecydowanie częściej decyduje się na zakup 3-pokojowego mieszkania o większym metrażu, aby stworzyć przestrzeń dla każdego domownika.

Po drugie: rozkład pomieszczeń

Mieszkania w nowym budownictwie posiadają funkcjonalny rozkład pomieszczeń, który umożliwia wydzielenie przestrzeni gościnnej od prywatnej, niezależnie od metrażu. W zależności od potrzeb, możesz wybrać mieszkanie z aneksem lub osobną kuchnią. Pierwsza to nowoczesna, coraz popularniejsza propozycja dla osób, które cenią sobie otwartą przestrzeń.

Mieszkanie z wydzieloną kuchnią to najlepsze rozwiązanie dla osób, które lubią tradycyjny układ pomieszczeń. Zwróć uwagę również na doświetlenie mieszkania naturalnym światłem. Jeśli marzysz o ciepłym, słonecznym mieszkaniu, zwróć uwagę na rozmieszczenie okien. Te skierowane na południe zapewniają najlepsze nasłonecznienie w ciągu całego dnia. Pamiętaj, że pomieszczenia z oknami wychodzącymi na północ są zawsze chłodniejsze - unikaj takich rozwiązań w kuchni oraz salonie.

Po trzecie: okolica, dojazd i udogodnienia

„Dobra lokalizacja” nie dla każdego oznacza to samo. W zależności od potrzeb, rodziny z dziećmi, pary oraz single będą zwracać uwagę na inne korzyści, które łączą się z lokalizacją. Dla osób wychowujących małe dzieci liczy się dostęp do terenów zielonych placów zabaw. Osoby pracujące w centrum miasta, będą szukały takich lokalizacji, które zapewnią bezproblemowy dojazd do pracy. Przed podjęciem decyzji o zakupie, upewnij się, czy w budynku znajduje się winda, a w pobliżu punkty usługowe.

Najlepsi deweloperzy na rynku oferują przyszłym mieszkańcom szereg udogodnień, m.in.

Wszystko to i wiele więcej znajdziesz na Osiedlu Hawelańska!

Sprawdź ofertę: mieszkania Poznań