4 porady, jak kupić mieszkanie od dewelopera!

Jak kupić mieszkanie bez ryzyka? Zakup mieszkania od dewelopera to alternatywa dla nieruchomości dostępnych na sprzedaż na rynku wtórnym. Przedstawiamy najważniejsze zalety mieszkań deweloperskich oraz radzimy, na co zwrócić uwagę przed sfinalizowaniem transakcji.

1. Lokalizacja – pełna swoboda

Czynniki, które mają bezpośredni wpływ na kupno konkretnego mieszkania to cena za metr kwadratowy, oferowany standard wykończenia, dodatkowe udogodnienia oraz lokalizacja. Doświadczeni deweloperzy wybierają takie miejsca, które zapewniają doskonałe połączenie ze ścisłym centrum miasta.

Jeżeli zamierzasz korzystać z komunikacji miejskiej, przed podjęciem decyzji sprawdź, czy w okolicy znajdują się przystanki autobusowe lub tramwajowe. Tobie i Twoim bliskim zależy na terenach rekreacyjnych i innych miejscach, które pozwolą na aktywne spędzanie czasu? Przed podpisaniem umowy, zapoznaj się z okolicą oraz infrastrukturą punktów usługowo-handlowych.

2. Pomoc w uzyskaniu kredytu

Renomowani deweloperzy oprócz sprzedaży mieszkań, prowadzą doradztwo w zakresie kredytowania. Dzięki temu, specjaliści pomogą w skompletowaniu wszystkich potrzebnych dokumentów i doradzą, w jaki sposób załatwić wszelkie formalności. Oferty z placówek doradztwa kredytowego to:

  • korzystniejsze warunki w bankach,
  • decyzja w szybszym czasie.

Uznane firmy deweloperskie współpracują w zakresie kredytowania z wieloma bankami. Dzięki temu, klienci mogą korzystać z lepszych ofert cenowych niż w przypadku indywidualnie składanego wniosku.

3. Umowa przedwstępna, czyli jak bezpiecznie kupić mieszkanie od dewelopera

Od 2012 umowy deweloperskie są sporządzane w obecności notariusza. Umowa przedwstępna określa najważniejsze warunki związane z kupnem mieszkania oraz datę oddania nieruchomości. Zawarcie umowy z profesjonalnym deweloperem gwarantuje Tobie i Twoim bliskim bezpieczną transakcję.

W dowolnym momencie możesz przeanalizować umowę z profesjonalnym doradcą, który wyjaśni wszystkie szczegóły. Kupno mieszkania od dewelopera to mniejsze ryzyko opóźnień związanych z budową i przygotowaniem nieruchomości dla przyszłych właścicieli.

4. Wykończenie mieszkania – pod klucz czy na własną rękę?

Po zakupie mieszkania przychodzi czas na jego wykończenie. Możesz na własną rękę zająć się aranżacją wnętrza lub wybrać opcję wykończenia mieszkania pod klucz. Warto wziąć pod uwagę drugą możliwość, ze względu na oszczędność czasu oraz bardzo często – pieniędzy. Deweloperzy korzystają z usług firm remontowo-budowlanych, które przygotowują wnętrze zgodnie z oczekiwaniami przyszłych mieszkańców.

Te najbardziej renomowane przedsiębiorstwa zapewniają również sprzątanie przeprowadzonym remoncie. Przygotowanie mieszkania w standardzie pod klucz pozwala na precyzyjne zaplanowanie budżetu – cena za wykończenie jest stała, a przyszłego właściciela nie zaskoczą żadne dodatkowe wydatki.

Sprawdź ofertę: nowe mieszkania Poznań